Pripoj sa cez MirrorLink® a jazdi

Vďaka smartfónom majú ľudia možnosť pozrieť si videá, mapy či počúvať hudbu kedykoľvek a kdekoľvek. Aj keď aplikácie vedia pomôcť napríklad aj na cestách, v aute je používanie mobilu počas riadenia neuváženou vecou, ktorá môže mať fatálne následky.

MirrorLink® (predtým známy ako Terminal Mode) zabudovaný v našom modeli Vitara rieši tento problém tým, že ponúka bezproblémovú konektivitu medzi smartfónom a informačným systémom automobilu. Vodičovi stačí pripojiť svoj telefón pomocou kábla a okamžite získa prístup k aplikáciám telefónu prostredníctvom navigačnej obrazovky vozidla. Pracovať so svojím smartfónom tak môže jednoducho pomocou tlačidiel na palubnej doske či na volante svojej Vitary a vďaka tomu môže jeho pohľad smerovať priamo pred seba na vozovku.

MirrorLink® je založený na spolupráci rôznych dôležitých technológií. Využíva už v aute bežné technológie, ako je Bluetooth ™ či USB, a novo zavedené automobilové technológie, ako je Wi-Fi pripojenie na internet či Real-Time Protocol (RTP). Štandardné internetové technológie (ako je napríklad Internet Protocol) zaručujú kompatibilitu so širokou škálou zariadení. Universal Plug and Play (UPnP ™) uľahčuje kontrolovaný prístup k aplikáciám. Virtual Network Computing (VNC ™) kopíruje displej telefónu na obrazovke navigácie a komunikuje užívateľovu výzvu späť do telefónu.

Kompatibilitu Bluetooth ™ vašho telefónu so systémom SLDA, si môžete pozrieť tu.

Kompatibilitu vášho telefónu s funkciou MirrorLink®, si môžete skontrolovať tu.

Aplikácie podporujúce MirrorLink®, nájdete tu.